Żywa lekcja historii

Data: 8 lutego, 2015

Na zaproszenie uczniów klas 4-6 przybyło w nasze skromne progi Bractwo Rycerskie Kerin. Wprowadzeni w świat średniowiecznego państwa Mieszka I i jego syna Bolesława Chrobrego oraz Polski szlacheckiej, uczniowie z zapartym tchem obserwowali rozgrywające się na scenie koleje losów władców Polski, poznali codzienność szlachcica oraz siłę polskiej husarii. Dzieci mogły wcielić się w role bohaterów, przymierzyć stroje z epoki, zmierzyć się z ciężkim orężem średniowiecznego rycerza oraz choć przez chwilę poczuć się szlachcicem rodem z XVII wiecznych wojen. Żywa lekcja historii okazała się doskonałym sposobem na zainteresowanie dzieci naszą historią, przeszłością, a patriotyczne przesłanie płynące z polskiego dziedzictwa narodowego niech na zawsze pozostanie w sercach młodych odkrywców historii.