Co to jest Office 365?

Office 365 to możliwość tworzenia dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji multimedialnych oraz  dostęp do poczty e-mail. Wszystkie funkcjonalności pakietu są dla uczniów i nauczycieli zupełnie bezpłatne w ramach usługi Office 365 dla instytucji edukacyjnych, pozwalają na korzystanie z narzędzi w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu. Usługa spełnia wszystkie standardy dotyczące ochrony danych osobowych.

Korzyści dla ucznia:

• bezpłatny dostęp do aplikacji pakietu Office: World, Excel, Power Point i inne
  • bezpłatny dostęp do profesjonalnej poczty e-mail, we własnej domenie szkoły, skrzynki pocztowe o rozmiarze 50 GB na użytkownika i możliwości wysyłania załączników o wielkości do 150 MB.
  • wirtualny “pendrive” 1 TB na dokumenty, prezentacje, zdjęcia. Każdy z użytkowników otrzymuje osobisty dysk w chmurze o pojemności 1 TB, co umożliwia uzyskanie dostępu do dokumentów praktycznie z dowolnego miejsca
  • platforma do współpracy Microsoft Teams, bezpieczna, prywatna platforma społecznościowa dla szkoły.

Wszyscy uczniowie otrzymają loginy i hasła tymczasowe do zalogowania się w usłudze. Usługa jest aktywna dla ucznia do czasu ukończenia szkoły.

Pierwsze logowanie:

Potrzebny jest login i tymczasowe hasło, logujemy się na stronie www.office.com

Poniżej film instruktażowy, który będzie pomocny w pierwszym logowaniu.

Dla uczniów:

1. Gdzie znaleźć swoje przedmioty w Teams?

2. Jak dołączyć do lekcji w Teams.

3.Układaj przedmioty tak jak lubisz.