ERASMUS+ Healthy Minds of Europe

Międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus + Healthy Minds of Europe

Healthy Minds of Europe to międzynarodowy projekt, który powstał w ramach programu Erasmus+
z inicjatywy naszych nauczycieli p. Agnieszki Organisty i Izabeli Gołdyn. Państwa uczestniczące
w projekcie to: Wielka Brytania, Polska, Grecja, Włochy, Cypr i Chorwacja. Działania projektowe obejmują okres od września 2016 r. do sierpnia 2018 r. W spotkaniach projektowych będą uczestniczyć nauczyciele oraz uczniowie szkół partnerskich.

Głównym celem naszego projektu jest promowanie zdrowego stylu życia w różnych aspektach i na różnych płaszczyznach, między innymi: nowoczesna technologia i jej wpływ na codzienne życie człowieka, nawyki żywieniowe oraz transformacja na przestrzeni lat oraz aktywność fizyczna i jej znaczenie. Doświadczenie jakie posiadamy pozwoli nam w pełni na zrealizowanie zamierzonych celów, z korzyścią nie tylko dla szkoły, jej uczniów, ale także dla lokalnego środowiska i regionu, gdyż promowanie zdrowia jest obecnie najwyższym z priorytetów, a współpraca międzynarodowa otwiera nowe horyzonty poznawcze, nowe spojrzenie na problemy współczesnego świata. Poprzez szereg zaplanowanych zadań będziemy zachęcać nie tylko do zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania wolnego czasu, ale również do refleksji nad zachowaniem, bowiem “zdrowa szkoła”, to nie tylko szkoła zdrowa fizycznie, ale także przyjazna, wolna od agresji, otwarta na problemy i pomocna w każdej sytuacji. Co więcej, dzięki udziałowi w tym projekcie uczniowie poznają bliżej tradycje krajów partnerskich. Chcemy pokazać uczniom, rodzicom oraz społeczności lokalnej istotę zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej w naszym życiu oraz korzyści płynących z takich postaw.

1.Co wiemy o naszych partnerach

2.Szkolny konkurs na logo projektu

3.Pierwsze spotkanie projektowe w Ostrowie Wielkopolskim

4.Głosowanie na logo projektu

5.Przesyłamy gorące życzenia świąteczne i kartki, Bożę Narodzenie jest tuż tuż

6.Śniadanie zdrowej szkoły

7.Ankieta – nawyki żywieniowe rodziców

8.Konkurs na rymowanki o zdrowiu

9.Zdrowe i niezdrowe nawyki żywieniowe – plakaty

10.Tak promujemy nasz projekt – baner

11.Drugie spotkanie projektowe czyli włoska szkoła od kuchni

12.Spotkanie z przedstawicielem EuropeDirect – rozmowy o UE i programie Erasmus+

13.Happy Easter – kartki świąteczne dla naszych partnerów

14.Ogródek zdrowej szkoły 

15.Kącik Erasmusa na szkolnym korytarzu-najważniejsze wydarzenia projektowe, aktualności

16.Piramida zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej

17.Spotkanie z dietetykiem i trenerem personalnym.Bo my kochamy zdrowy styl życia

18.Konkurs wiedzy o UE i programie Erasmus

19.Międzynarodowe spotkanie projektowe uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 w Atenach „Healthy Minds of Europe”

20.Promujemy lokalną zdrową żywność.Wizyta w piekarni Mima 

21.Polacy po lewej stronie jezdni – Erasmus+ na Cyprze

22.Wizyta w mleczarni

23.Piątka w Wielkiej Brytanii

24.Książka kucharska ” zdrowej szkoły”- polskie przepisy

25. Healthy kącik

26.Healthy – oś czasu

27.Healthy – kartki świąteczne

28.Międzynarodowe spotkanie na Cyprze

29.Healthy- konkurs “Z czym kojarzymy program ERASMUS”