Zmagania Klas Integracyjnych w Jarocinie

Data: 16 maja, 2016

13 maja br. klasa I b integracyjna  z wychowawczyniami p. Lucyną Łukomską i p. Małgorzatą Monetą-Molską pojechała na zaproszenie do Jarocina, by wziąć udział w Zmaganiach Klas Integracyjnych. Wraz z nami zaproszenie przyjęły zaprzyjaźnione szkoły z Krotoszyna, Kalisza i Hanulina, a także Szkoła Specjalna w Jarocinie. Gospodarze powitali wszystkich uczestników wystawnym drugim śniadaniem składającym się z serów, szczypiorku, drożdżówek, różnych maślanek, kawy czy herbaty. Tak posileni wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie zmagań i przeróżne konkurencje sportowo-plastyczne. Całym zmaganiom towarzyszyła przede wszystkim zabawa. Konkurencje polegały w znacznej mierze na wzajemnej współpracy, i każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bez względu na ograniczenia.  W przerwie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani lodami, a po ciężkiej pracy zaproszeni na obiad. Kiedy czas zmagań dobiegł końca każdy uczestnik został obdarzony upominkiem, by pobyt w Jarocinie wspominać długo i chętnie powrócić tam w przyszłości.