Zimowisko w Białce Tatrzańskiej.

Data: 24 lutego, 2014

Młodzi sportowcy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piątka”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 wypoczywali w ferie zimowe 2014 r. w polskich Tatrach. Po trudach nauki I okresu, w Białce Tatrzańskiej, w zimowisku narciarsko-profilaktycznym, czynnie wypoczywało 26 dzieci pod opieką 4 opiekunów. Na stokach Kotelnicy, Zebry oraz Kaniówki, na nartach oraz deskach snowboardowych, swoje umiejętności podnosili ostrowscy, mali zwolennicy „białego szaleństwa”.

Kilkunastu początkujących, pod nadzorem instruktorów, mogło nauczyć się podstaw jazdy na nartach i desce snowboardowej. Jazda na nartach, w największym kompleksie narciarskim w naszym kraju, wypełniała w większości czas pobytu. Jeżeli ktoś nie miał dość jazdy w dzień, mógł uczestniczyć także w jeździe nocnej. Takie jazdy odbyły się 2 razy.

W godzinach wieczornych, uczestnicy brali udział w zajęciach profilaktycznym, dotyczącym uzależnień od nałogów. Wykłady, warsztaty dotykające także uzależnień od komputera, prowadziła Pani terapeutka z Zakopanego.

Szaleństw na stokach narciarskich było mnóstwo, dla regeneracji sił i odpoczynku zorganizowane były 2 pobyty w aquaparkach: w Białce Tatrzańskiej oraz Bukowinie Tatrzańskiej. Odbyła się także wycieczka autokarowa do Zakopanego. Ponieważ w tym czasie świeciło słońce, była piękna pogoda i widoczność, można było podziwiać całą panoramę Tatr. Nie obyło się oczywiście bez zakupów pamiątek na Krupówkach. Odbył się także przejazd bryczkami góralskimi po okolicznym terenie, zakończony pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Na zakończenie zimowiska, odbył się sprawdzian umiejętności uczestników. W zorganizowanej spartakiadzie, w slalomie narciarskim i snowboardowym, uczestniczyli prawie wszyscy, nawet ci, którzy kilka dni wcześniej założyli pierwszy raz w życiu narty lub deskę. Zwycięzcami narciarskiego slalomu zostali: Julia Majchrzak i Hubert Gibasiewicz, snowboardu: Weronika Hipp oraz Tomasz Marek.

Podsumowanie pobytu, wręczenie nagród sportowych oraz krótka impreza „walentynkowa” odbyła się w piątek 14.02.2014. Pełni wrażeń i umówieni na następny rok wróciliśmy do domów.

Zimowisko zostało dofinansowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski. Zrealizowano w ramach projektu Rok Szkoły w Ruchu.