ZIMOWISKO NA SPORTOWO I ZDROWO

Data: 27 lutego, 2012

Zimowisko zorganizowane przez UKS “Piątka” SP5 Ostrów Wlkp. odbyło się w Przesiece k/Jeleniej Góry w dniach 13-19.02.2012 r. , uczestniczyło w nim 20 młodych sportowców Szkoły Podstawowej Nr5 w Ostrowie pod opieką 3 wychowawców. Oprócz wypoczynku po trudach nauki szkolnej I semestru dzieci doskonaliły naukę jazdy na nartach na stoku Łysa Góra. Początkujący uczyli się jazdy na nartach i desce snowboardowej pod okiem instruktorów. Po kilku dniach doskonalenia i nauki jazdy odbył się slalom specjalny, w którym uczestniczyli doświadczeni narciarze, a także stawiający pierwsze kroki na stoku. Po kilkugodzinnej codziennej jeździe dzieci uczestniczyły w zabawach i grach świetlicowych. Podczas pobytu w Przesiece odbył się także chrzest obozowy i ognisko z pieczeniem kiełbasek, na którym podsumowano osiągnięcia uczestników. Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wlkp. oraz rodziców uczniów.