ZIMOWISKO BIAŁKA TATRZAŃSKA 2016

Data: 31 stycznia, 2016

W dniach 17-23 stycznia 2016 r., po trudach nauki i aktywności szkolnej pierwszego semestru, dzieci Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Wlkp. wypoczywały w Białce Tatrzańskiej.

Zimowisko narciarsko – szkoleniowe zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie „Piątka dla Pokoleń” działające przy Szkole Podstawowej nr 5 oraz Uczniowski Klub Sportowy „Piątka”.

Uczestnicy zimowiska przede wszystkim spędzali czas doskonaląc swoje umiejętności narciarskie i snowboardowe, na stoku narciarskim Kotelnica. Początkujący amatorzy zimowych szaleństw, uczyli się jazdy pod okiem doświadczonych instruktorów.

Znalazł się także czas na pobyt w „Termach „Bukowina” w Bukowinie Tatrzańskiej oraz wycieczkę do Zakopanego. W zimowej stolicy Polski oczywista była obecność na Krupówkach, zakupy pamiątek oraz uczestnictwo w kwalifikacjach skoków narciarskich, odbywającego się w tym czasie konkursu skoków w Pucharze Świata.

Nowicjusze na zimowisku przeszli chrzest obozowy, który przygotowała gaździna domu „U Gilów”, w którym przebywali uczestnicy zimowiska.

Wszyscy uczestnicy zimowiska wzięli również udział w zajęciach profilaktyki uzależnień.

Jak co roku podczas zimowiska w Białce Tatrzańskiej odbyły się zawody sportowe – w zjeździe slalomem na nartach. Wśród dziewcząt wygrała faworytka Martyna Olkiewicz, przed Marysią Krysztofiak i Igą Jaworską. W slalomie chłopców wygrał Bartek Zając przed Stanisławem Sępołowiczem. Nagrodę dla uczestnika, który dokonał największego postępu w jeździe na nartach zdobyła Wiktoria Krupa.

W drodze powrotnej do Ostrowa Wielkopolskiego grupa zatrzymała się w Krakowie. W stolicy Małopolski zwiedzono Wawel, Starówkę z Kościołem Mariackim i Sukiennicami. Na Starym Rynku, część uczestników niespodziewanie spotkała trenera reprezentacji Polski w piłce ręcznej – Michaela Bieglera, oczywiście fotografując to wydarzenie. W Krakowie odbywały się w tym czasie Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej.

Pełni wrażeń uczestnicy obozu, bez kontuzji i w dobrych humorach wrócili szczęśliwie do domu.

Obóz nie odbyłby się bez dofinansowania ze strony Urzędu Miasta i Gminy w Ostrowie Wielkopolskim.