Zimowe szaleństwo uczniów SP5

Data: 4 marca, 2015

W pierwszym tygodniu ferii – w dniach 15-21 lutego br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 przebywali w Białce Tatrzańskiej. Zimowisko zorganizowane przez UKS „Piątka” we współpracy z Komendą Hufca ZHP w Ostrowie wielkopolskim, miało charakter czynnego wypoczynku z elementami profilaktyki uzależnień – przez sześć dni jego uczestnicy mieli okazję poznać uroki jazdy na nartach i snowboardzie na zaśnieżonych stokach Kotelnicy, ale również dowiedzieć się do czego prowadzi brak pomysłu na spędzanie wolnego czasu i pogrążanie się w uzależnienia.

Wizyta w tak urokliwym zakątku naszego kraju była też wyśmienitą okazją do zorganizowania wycieczki do Zakopanego, wizyty w aquaparku i jak na prawdziwych narciarzy przystało – zwiedzenia Wielkiej Krokwi. Ciepła i słoneczna pogoda umożliwiła również zorganizowanie zawodów w slalomie narciarskim, których zwycięzcami okazali się Martyna Olkiewicz i Wiktor Frankowski. Nie zabrakło również dyplomów, medali i nagród.

Wypoczynek uczniów został dofinansowany przez Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego