ZIMOWA NIESPODZIANKA

Data: 4 stycznia, 2014

11 i 19 grudnia 2013 r. uczniowie klasy III b integracyjnej uczestniczyli w warsztatach ceramiczno – rzeźbiarskich w pracowni artystycznej UNIKAT pani Agnieszki Lisiak.

Celem zajęć było poznanie technik rzeźbiarskich a następnie wykonanie przez dzieci ozdób świątecznych z gliny. Pani Agnieszka „Skórka”, specjalistka w tej dziedzinie, zaprezentowała młodym artystom etapy oraz sposoby pracy z gliną. Uczniowie przystąpili do pracy; każdy miał swój pomysł, który sumiennie wdrożył w życie. Przygotowane rzeźby zostały poddane obróbce termicznej czyli wypalone w specjalnym piecu. Podczas drugiego spotkania dzieciaki nadały swoim rzeźbom barw specjalnymi szkliwami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z udziału w zajęciach, ponieważ tworzenie odpręża i uspokaja, zwłaszcza w gorączce przedświątecznych przygotowań.

Po zakończeniu prac artystycznych uczniowie spacerkiem przenieśli się do kina, gdzie w wygodnych fotelach obejrzeli film animowany pt. „Kraina lodu”.