Zielona Szkoła klas IIb i III b integracyjnych w Górach Kamiennych.

Data: 10 czerwca, 2018

W dniach 5-8 czerwca br. klasy II b i III b integracyjne wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Ireną Treską, Danutą Adamik, Lucyną Łukomską i Małgorzatą Monetą-Molską wzięły udział w czterodniowej Zielonej Szkole w Górach Kamiennych. Pierwszy dzień rozpoczął się podejściem na górę Chojną, gdzie znajduje się Zamek Grodno. Tam nasi uczniowie wsłuchiwali się w słowa legendy o Małgorzacie i podziwiali z wieży panoramę na Zalew Bystrzycki. Kolejne kroki skierowali na tamę na tymże zalewie. Pierwszy dzień zakończyło zwiedzanie Sokołowska, gdzie w Ośrodku RADOSNO zostały zakwaterowane dzieciaki. Niecodzienne spotkanie miało miejsce w cerkiewce na terenie miejscowości, gdzie brat Łukasz opowiedział o wierze prawosławnej.

Drugi dzień rozpoczął się niezwykłą lekcją w górach. Korzystając z gościnności Leśnictwa Unisław Śląski uczniowie nasi zostali oprowadzenie po ekościeżce w górach, mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek ,a na koniec spożyć kiełbaski z ogniska otoczonego górami. Każde dziecko zostało obdarowane odblaskiem na rękę i plecak w motywach leśnych. Była to niecodzienna i niezapomniana lekcja. Drugą połowę dnia nasi milusińscy spędzili  w Jedlinie Zdroju na Czarodziejskiej Górze korzystając z toru pontonowego i parku linowego junior.

Dzień trzeci to wyprawa z przekroczeniem granicy państwa. W tym dniu klasy integracyjne udały się do Ardspachu w Czechach by zwiedzić Skalne Miasto. Ten dzień, jak i poprzedni zwieńczyła dyskoteka.

Ostatni dzień rozpoczął się przejściem z Sokołowska do schroniska Andrzejówka, a następnie zwiedzaniem stajni w Książu.

Każdy dzień wieńczyły zajęcia dzieci z zeszytem i długopisem w ręce, kiedy to opisywały przeżycia minionego dnia. Niebawem też ich najbliżsi mogą spodziewać się kartek z pozdrowieniami, które dzieci wysłały.