„ZDROWIE – NASZ SKARB”

Data: 28 maja, 2015

Tytuł tego artykułu, to nazwa konkursu dla szkół promujących zdrowie, organizowanego cyklicznie przez Szkołę Podstawową 23 w Kaliszu. Jest to już szósta jego edycja, a braliśmy udział w każdej z nich.  W tym roku należało wykonać pracę w oparciu o hasło  Światowego Dnia Zdrowia 2015 – BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI.

Uczennice, które podjęły się zadania wynikającego z regulaminu konkursu, miały przygotować tygodniowy jadłospis dla ucznia szkoły podstawowej. Natalia Usarek, Ania Suchecka oraz Amelia Waliszewska (uczennice klasy VI b integracyjnej) samodzielnie opracowały zdrowy, racjonalny jadłospis i przedstawiły go w postaci prezentacji multimedialnej (do wglądu na stronie SP5 w zakładce „Promocja Zdrowia”).

Ich praca została wysoko oceniona i zajęły I miejsce.

25 maja (poniedziałek) w kaliskiej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Dziękujemy dziewczynom za udział oraz gratulujemy (kolejnego) sukcesu 🙂