Zbiórka karmy zakończona!

Data: 9 grudnia, 2014

Wzorem lat ubiegłych zorganizowaliśmy w szkole akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska w Wysocku Wielkim. W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcieliśmy,  by dzieci  uczyły się odpowiedzialności, prawości, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Psy i koty oswojone przez człowieka często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana, a czasem wręcz odwrotnie – są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. Taki jest los wielu zwierząt i musimy o tym pamiętać, nawet jeśli nasz pupil ma wszystko, czego potrzebuje. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych,  w  jaką mogą włączyć się dzieci. Dzięki niej uczniowie czują satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie.  Dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Pokazali w ten sposób innym, że dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk. W sumie uzbierano 250 kilogramów karmy. W dniu 3 grudnia podczas spotkania dzieci z kierownikiem schroniska panią Agnieszką  Nowicką  przekazano zebrany pokarm.

podziękowanie