ZASZCZYTNY TYTUŁ „MISTRZA ORTOGRAFII” DLA JULII SKRZYPCZAK

Data: 19 czerwca, 2017

W Forum Synagoga odbyło się uroczyste podsumowanie XIX edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którego współorganizatorem była nasza szkoła. Wszystkich uczestników przywitała  Pani Anna Galant, przewodnicząca komisji konkursowych. W tegorocznym podsumowaniu udział wzięli:  Poseł na Sejm RP, Pan Jarosław Urbaniak, Poseł na Sejm RP, Pan Łukasz Mikołajczyk, Senator RP, Pani Marlena Maląg, Wicewojewoda Wielkopolski, Pani Ewa Matecka, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego,Pani Jolanta Maćkowiak Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu oraz Radni Miasta. Gościem specjalnym był profesor Andrzej Markowski – przewodniczący Rady Języka Polskiego w Warszawie, który swoim wykładem o modzie językowej uświetnił przebieg uroczystości.

Do pierwszego etapu przystąpiło około 1500 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy II – III i IV – VI szkoły podstawowej oraz klasy I – III gimnazjum. Uczestnicy zmierzyli się z dyktandem oraz testem ortograficzno – interpunkcyjnym. Jak się okazało, wielu z nich bardzo dobrze poradziło sobie z zadaniami konkursowymi, docierając do finału. W gronie laureatów znaleźli się także reprezentanci naszej szkoły:

Filip Kusyk z klasy III e

Agata Lewkowicz z klasy VI b

oraz  Julia Skrzypczak uczennica klasy VI a, która została „Mistrzem Ortografii” klas IV – VI.

Serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

Uroczyste podsumowanie uczniowskich zmagań ortograficznych było okazją do podziękowania wszystkim, którzy pracują przy organizacji konkursu. Nagrody ufundował Wydawca Gazety „Nasz Rynek” oraz Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.