Zaprzyjaźniamy się z książką

Data: 21 listopada, 2018

W czwartek 15 listopada uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią Beatą Olszak oraz mamą Emilki – panią Elżbietą Golą, odwiedzili Filię nr 7 Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Królowej Jadwigi 3.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania czytanej przez panią Mariolę Grabarczyk książki o śmiesznym tytule „Dzieci to koszmarne zwierzęta domowe”. Następnie pani Mariola przeprowadziła wśród dzieci quiz dotyczący znajomości bajek oraz występujących w nich postaci. Uczniowie świetnie poradzili sobie ze stawianymi im zadaniami.

Kolejnym punktem naszego spotkania było zapoznanie się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci. Pani Mariola przedstawiła dzieciom zasady zachowania się w bibliotece, sposób korzystania z księgozbioru oraz zapisania się do biblioteki. Dzieci miały okazję przejrzeć wybrane przez siebie książki, otrzymały zobowiązanie czytelnicze, a niektóre z nich dokonały pierwszej rezerwacji wybranej przez siebie książki.