Zajączek Chemik

Data: 19 kwietnia, 2014

Dzień przed Zajączkiem z inicjatywy i na zaproszenie pani Izabeli Świątek uczniowie klasy ID wraz z wychowawcą Małgorzatą Jędrzejak odwiedzili zakład Pollena w Ostrzeszowie, gdzie z wielkim zainteresowaniem i przyjemnością wzięli udział w ciekawych doświadczeniach chemicznych: zaczarowany wulkan, dymiąca lokomotywa, płonące zapałki, czarowanie rąk.

Podczas zajęć dzieci miały też okazję wykazać się znajomością figur geometrycznych, które układały z kostek mydeł Biały Jeleń. Potem nadszedł czas na krótkie szkolenie pt. “Jak myjemy ręce, jak o nie dbamy”. Wielką sensację wśród dzieci wzbudził mikroskop, przez który oglądały z bliska “tajemnicze” bakterie. Na koniec nadszedł czas na szybką, własnoręczną produkcję kremu i zwiedzanie dalszej części laboratorium. Na pożegnanie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki-niespodzianki od Polleny-Zajączka. Z pewnością była to bardzo ciekawa i edukacyjna wycieczka, która dostarczyła dzieciom wiele nowych wiadomości i niezapomnianych przeżyć. Dziękujemy paniom: Beacie, Dagmarze, Barbarze i Izabeli za przeprowadzenie wspaniałych zajęć oraz panu Prezesowi Polleny za umożliwienie wejścia na teren zakładu i wzięcia w nich udziału.