„Zagrożenia cyberprzestrzeni i świata wirtualnego”

Data: 14 września, 2014

We wtorek 9 września klasy IV i V wzięły udział w warsztatach „Zagrożenia cyberprzestrzeni i świata wirtualnego” przeprowadzonych przez  dr Annę Andrzejewską i  prof. Józefa Bednarka. Uczniowie dowiedzieli się jak niebezpieczne dla zdrowia może być zbyt długie przesiadywanie przed komputerem.  Usłyszeli także jak gry komputerowe mogą negatywnie wpływają na ich życie. Cyberprzemoc, to inaczej przemoc z użyciem nowych technologii. Do takich działań zalicza się m.in. straszenie czy poniżanie kogoś w Internecie, robienie komuś zdjęć lub kręcenie filmów bez jego zgody, a potem opublikowanie ich w sieci. Cyberprzemoc może dotknąć wszystkich użytkowników Internetu, dlatego  dr Anna Andrzejewska przedstawiła także prawdziwe historie osób, które  poprzez Internet  próbowały ułożyć sobie życie. Niestety, zbytnia ufność do wirtualnych przyjaciół często prowadzi do przykrych konsekwencji, gdyż pod nickami oraz pseudonimami może kryć się ktoś inny. Prowadząca uświadomiła uczestnikom warsztatów, że nie należy ujawniać swoich danych osobowych, jeśli nie mamy pewności kto jest  po drugiej stronie komputera. Zajęcia odbyły się w ramach finansowanego przez miasto projektu “Infoholizm – narkotyk XXI wieku”.