ZABAWY MAŁEGO NAUKOWCA

Data: 11 listopada, 2013

8 listopada br. w godzinach popołudniowych odbyły się kolejne warsztaty z serii ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ . Tym razem zajęcia miały charakter naukowy, a konkretnie doświadczalny. Na wstępie nasi mali goście były obserwatorami prezentowanych doświadczeń z użyciem przedmiotów i składników dostępnych w każdym domu. Często dzieci, a także rodzice byli zaskoczeni i zdziwieni skutkami doświadczeń, na przykład: żarłocznej butelki, zaczarowanego balonu, magicznej piany czy odpalonej „rakiety”. Nikt też nie spodziewał się, że rodzynki potrafią skakać 😉

Następnie mali naukowcy przystąpili do działania czyli to co dzieci lubią najbardziej. Każde dziecko miało możliwość samodzielnego wykonania doświadczenia przy wybranej stacji – suchego nurka, super baniek mydlanych, śpiewających butelek, wieży lodowej i innych. Dzieci badały też tajniki elektryczności i magnetyzmu. Oj, zabawy było co niemiara.

Zajęcia przygotowały i przeprowadziły panie: Maria Baranowska, Katarzyna Krawczyk i Magdalena Kowalska. Bardzo dziękujemy wolontariuszkom: Hani, Bognie i Natalii (z klasy VI a) oraz absolwentkom Ewie i Kornelii.

Na kolejne warsztaty zapraszamy za dwa tygodnie.