Z wizytą w Warsztatowni „Mydło i powidło”

Data: 16 października, 2019

Dnia 16 października uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Beatą Olszak oraz mamą Emilki – panią Elżbietą,  wybrali się do Warsztatowni „Mydło i Powidło” mieszczącej się przy ulicy Wolności 39.

Pierwszą część spotkania stanowiły warsztaty mydlarskie, podczas których każdy uczeń własnoręcznie wykonał mydełko, wybierając jego kształt, kolor oraz zapach. Poza tym uczniowie poznali historię mydła oraz dowiedzieli się co wchodzi w jego skład. W dalszej części spotkania pani Hanna Wojtyczko opowiedziała nam się o sposobach radzenia sobie z higieną osobistą na przestrzeni wieków. Dzieci miały również okazję zabawić się w składanie oraz naciąganie prania, co wywołało wśród nich wiele radości.

Na koniec każdy uczeń otrzymał pięknie zapakowane, a wcześniej własnoręcznie wykonane, mydełko.