Z wizytą w teatrze…internetowym

Data: 2 marca, 2014

W ubiegłą środę tj. 26 lutego uczniowie klas II b, III a, III b oraz III d udali się do teatru…..internetowego czyli do sal wyposażonych w tablice interaktywne. Uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Szpak Fryderyk” transmitowany na żywo z Białostockiego Teatru Lalek.

Przed rozpoczęciem spektaklu dzieci przypomniały sobie jakie są zasady zachowania w teatrze, poznały tytuł oraz jego autorów.

Młodzi widzowie poznali pana Hubera i panią Maier – samotnych sąsiadów, którzy mają swoje małe, własne, ekscentryczne przyzwyczajenia. Pan Huber karmi ptaki, a pani Maier… hoduje szczury. Zabawna historia o szpakach i sympatycznych gryzoniach uczy, że nie należy niczego, ani nikogo oceniać po pozorach. Dzięki tej opowieści, wszystkie sąsiedzkie niesnaski przerodzą się w przyjaźń, a być może w coś więcej… .