Z wizytą w piekarni

Data: 25 września, 2012

W związku za zbliżającym się „Tygodniem chleba w szkole”, który będzie miał miejsce w dniach 16 – 23 października 2012 roku, klasa I A oraz I C wraz z wychowawczyniami B. Olszak i A. Karpińską już we wrześniu odwiedziły piekarnię MIMA, mieszczącą się przy ul. Prof. Kaliny 47 w Ostrowie Wielkopolskim. Celem naszej wizyty było zapoznanie dzieci z cyklem produkcyjnym chleba, uświadomienie uczniom zdrowotnych właściwości chleba wypiekanego tradycyjnymi metodami oraz zapoznanie z zawodem piekarza.

Największą atrakcją tejże wycieczki była możliwość samodzielnego przygotowania pieczywa do wypieku. Sprawiło to dzieciom wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy. Efektem końcowym była oczywiście jego degustacja.