Z wizytą w piekarni

Data: 21 marca, 2019

19 marca 2019 roku uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią Beatą Olszak oraz panią Elżbietą Gola – mamą Emilki, odwiedzili piekarnię MIMA, mieszczącą się przy ul. Prof. Kaliny 47 w Ostrowie Wielkopolskim. Celem naszej wizyty było zapoznanie dzieci z cyklem produkcyjnym chleba, uświadomienie uczniom zdrowotnych właściwości chleba wypiekanego tradycyjnymi metodami oraz zapoznanie z zawodem piekarza. Ponadto uczniowie mieli możliwość obejrzenia silosów do magazynowania mąki, garowni do pieczywa, pieców do wypieku oraz kombajnu do produkcji bułek.

Największą atrakcją tejże wycieczki była możliwość samodzielnego przygotowania pieczywa do wypieku. Sprawiło to dzieciom wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy. Efektem końcowym była oczywiście jego degustacja, ale już w szkole.