Z wizytą w piekarni

Data: 7 grudnia, 2016

7 grudnia 2016 uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią Beatą Olszak oraz panią Iwoną Doruch – mamą Nikoli, odwiedzili piekarnię MIMA, mieszczącą się przy ul. Prof. Kaliny 47 w Ostrowie Wielkopolskim. Celem naszej wizyty było zapoznanie dzieci z cyklem produkcyjnym chleba, uświadomienie uczniom zdrowotnych właściwości chleba wypiekanego tradycyjnymi metodami oraz zapoznanie z zawodem piekarza. Ponadto uczniowie mieli możliwość spróbowania żurku, inaczej zakwasu, bez którego nie powstałby tak smaczny chleb, obejrzenia silosów do magazynowania mąki oraz zapoznanie z kombajnem do produkcji bułek.

Największą atrakcją tejże wycieczki była możliwość samodzielnego przygotowania pieczywa do wypieku. Sprawiło to dzieciom wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy. Efektem końcowym była oczywiście jego degustacja, ale już w szkole.