Z wizytą w Muzeum 3D

Data: 14 października, 2018

We czwartek 11 października uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią oraz p. Elżbietą Gola, odwiedzili Muzeum 3D, które jest częścią Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i mieści się na parterze ostrowskiego Ratusza.

Dzieci odbyły spacer po centrum Ostrowa na przełomie XIX i XX wieku, oglądały odtworzone witryny ówczesnych sklepów (odzieżowego i spożywczego, znanego jako „kolonialka”) oraz warsztatów – zegarmistrzowskiego i szewskiego.

Odwiedziły ówczesny zakład fryzjerski, na umieszczonym tam monitorze mogły zobaczyć swoje odbicie w stroju z wybranej epoki. Duże zainteresowanie wzbudził słup ogłoszeniowy wzbogacony monitorem, na którym wyświetlane są plany naszego miasta w różnych latach jego istnienia. W Cafe Muzeum zasiadły do stolika w towarzystwie  Gustawa Bojanowskiego i Jadwigi Żylińskiej. Największe emocje wzbudziły gogle, dzięki którym dzieci przenosiły się w wirtualną rzeczywistość. Dużą atrakcją stanowiła także nieduża sala stylizowana na dawne „Kino Roma”. Tam można było obejrzeć  filmy nieme z okresu dwudziestolecia międzywojennego autorstwa Wacława Suszyckiego.

Pobyt w Muzeum był dla dzieci pełen emocji, część uczestników zadeklarowała, że wróci tu jeszcze w towarzystwie swoich rodziców.