Z wizytą w Gołuchowie

Data: 6 czerwca, 2016

Uczniowie klasy I a oraz I c tegoroczny Dzień Dziecka postanowili spędzić poza murami szkoły. Wraz z wychowawcami, panią Kazimierą Grzegorczyk oraz trzema mamami uczniów klasy I c, udali się na wycieczkę do Gołuchowa. Pobyt w tym przepięknym miejscu rozpoczęliśmy od zwiedzania ukrytych pod  tarasem dziedzińca najstarszych fragmentów zamku – piwnic z II połowy XVI wieku, a w nich między innymi zdobiących ściany wspaniałych gobelin. Następnie obejrzeliśmy sale zamkowe oraz znajdujące się w nich  obrazy z epoki renesansu, rzadkie okazy mebli, kolekcję rzemiosła artystycznego.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Leśnictwa, a nim wystawy zatytułowanej „Spotkanie z lasem”. Na ekspozycji zobaczyliśmy różne siedliska leśne, wiele gatunków roślin, zwierząt i grzybów z „Czerwonej Księgi” zagrożonych wyginięciem w środowisku przyrodniczym Polski.

Następnie spacerowym krokiem udaliśmy się w kierunku Pokazowej Zagrody Zwierząt, gdzie oprócz żubrów można obecnie oglądać koniki polski, dziki i daniele. Przy okazji podziwialiśmy przepiękny drzewostan największego w Polsce parku krajobrazowego położonego w krętej dolinie rzeczki Ciemna.

Zmęczeni, ale w dobrych humorach oraz bogatsi w nowe doświadczenia, wróciliśmy do szkoły.