„Z PIRATAMI DOOKOŁA ŚWIATA”

Data: 26 czerwca, 2013

24 czerwca br. klasy II b i II d wyruszyły na wycieczkę klasową. Od rana było dość pogodnie, więc wszyscy w dobrych humorach pojawili się przed szkołą o umówionej godzinie.

Z pozytywnym nastawieniem dotarliśmy do Parku Nenufar w Kościanie. Dwóch piratów zabrała nas w rejs na tratwie w poszukiwaniu przygód i skarbu. Oglądaliśmy piękne widoki naturalnej przyrody, miniatury budowli całego świata oraz uczyliśmy się hymnu piratów. Następnie dotarliśmy do Lulu i Lili, które pokazały nam Świat Bajek czyli domki postaci z bajek i baśni. Spotkaliśmy również Indian, którzy zabrali nas w dalszą podróż zakończoną znalezieniem skarbu. Gdy wróciliśmy do wioski, Lalka Zuzia zaprosiła nas do wspólnego tańca. Wszyscy bawili się doskonale i mimo zmęczenia, każdy chciał popisać się swoimi tanecznym zdolnościami. Na koniec zaopatrzyliśmy się w pamiątki i spędziliśmy trochę czasu na placu zabaw. Trzeba dodać, że mimo niekorzystnych prognoz meteorologów, w czasie wycieczki nie spadła ani jedna kropelka deszczu.

Wycieczka była wspaniała, dlatego każdy po powrocie z wypiekami na twarzy opowiadał rodzinie wrażenia z przeżytej przygody.

Wycieczkę zorganizowały i opiekę nad nami sprawowały nasze panie czyli: Barbara Cnotliwa, Beata Grzęda, Katarzyna Krawczyk oraz Renata Jelak – Henschel.

Z pozdrowieniami…..

Poszukiwacze skarbu –

– dzieciaki z klas II b i IId