„Z PIOSENKĄ WĘDRÓWKA PO OSTROWIE”- Koncert dla Rodziców i Przyjaciół

Data: 29 kwietnia, 2014

Wieloletnią tradycją Szkoły Podstawowej nr 5 są coroczne koncerty dla Rodziców i Przyjaciół Szkoły. W poniedziałkowy wieczór 28 kwietnia po raz kolejny odbył się niezwykły koncert zatytułowany „Z piosenką wędrówka po Ostrowie”. Koncertem cała społeczność chciała podziękować rodzicom, przyjaciołom i sponsorom, na których zawsze możemy liczyć i którzy wielokrotnie w ciągu całego roku pomagają w realizacji projektów i przedsięwzięć.

Specjalnymi statuetkami „Przyjaciel Szkoły Podstawowej nr 5” uhonorowani zostali w tym roku: Jarosław Urbaniak Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Jarosław Lisiecki Przewodniczy Rady Miasta, Katarzyna Radiczew Firma Computer-Recycling, Stanisław Ratajczak Przewodniczący Rady Osiedla „Krępa”.

Motywem przewodnim tegorocznego Koncertu stało się nasze miasto, a to za sprawą obchodów 300. rocznicy relokacji Ostrowa Wielkopolskiego. Uczniowie z klas Va, Vb integracyjnej oraz Szkolnego Chóru Gama zaprezentowali nie tylko wiersze pióra ostrowskich poetów – między innymi Wojciecha Bąka, ale i wiele utworów muzycznych, tanecznych, nie zabrakło również żartobliwych wspomnień o miejscach dziś już trochę zapomnianych. Prowadzącymi całość i wspominającymi Ostrów, którego dziś już nie ma, byli dziadek Tadzio i babcia Zosia (czyli uczniowie z klasy Vb – Eryk i Zuzia). Staruszkowie z rozrzewnieniem wspominali lata świetności strzelnicy Bractwa Kurkowego, wizyty ze swoim synkiem w Parku 3 Maja, a także kawałeczek wsi w mieście czyli gospodarstwa przy brukowanej ulicy Profesora Kaliny. Tadzio wracał pamięcią do targu na rynku i kasztanów swojej młodości, rosnących przy ulicy Gimnazjalnej, a Zosia do tańców w kawiarni. Starsi uczestnicy Koncertu z pewnością odnaleźli gdzieś w tych wspomnieniach siebie, młodsi natomiast wiele się dowiedzieli. Być może dzięki temu – podobnie jak wnuczek z naszego przedstawienia – także poproszą swoich dziadków, aby opowiedzieli im o starym Ostrowie…

Nad całością czuwały autorki scenariusza p. Katarzyna Łukaszewska i p. Monika Marcinkowska, dyrygent Chóru GAMA p. Irena Treska oraz p. Jan Gajny. Program koncertu był częścią realizowanego w szkole projektu edukacyjnego „Ostrów Wielkopolski – moje miasto, mój dom”.

Licznie zgromadzona publiczność zgotowała wykonawcom gromkie owacje, gratulacjom i brawom nie było końca.