Z pamiętnika podróżnika czyli trzecia b znów na szlaku

Data: 25 października, 2017

Korzystając w minionym tygodniu z ostatnich ciepłych dni tej jesieni tj. 18 października klasa 3 b integracyjna wraz ze swoimi paniami Lucyną Łukomską i Małgorzatą Monetą-Molską wyruszyła do lasu, by w sposób praktyczny nabyć wiedzy o otaczającym ich świecie, a jak to wyglądało  opisała jedna z uczennic Antonina Jurek

„Na wycieczce do lasu było bardzo wesoło. Mogliśmy zobaczyć, jakie skarby przyrody kryje las. Zbieraliśmy piękne rzeczy, takie jak: patyki, szyszki, kamienie i liście. Zobaczyliśmy leśne owoce. Poznaliśmy też warstwy lasu. Na Piaski ze szkoły jest daleko, ale warto było przejść taki kawał drogi, żeby usłyszeć słodki  świergot ptaków. Las kryje tysiące skarbów!”

Warto na koniec wspomnieć, że dzieci z tej klasy przygotowują się do Zielonej Szkoły w górach, więc  takie wyprawy to dla niech treningi przed wyjazdem pod koniec roku szkolnego.