„Z pamiętnika młodego ekologa” – wycieczka rowerowa do Oczyszczalni Ścieków w Rąbczynie

Data: 6 czerwca, 2016

W ramach projektu edukacyjnego „Z pamiętnika młodego ekologa” 2 czerwca br. odbyła się wycieczka rowerowa do Oczyszczalni Ścieków w Rąbczynie. Celem wycieczki było zapoznanie młodych ekologów z nowoczesną technologią oczyszczania i reprodukcji ścieków. Uczniowie pod okiem specjalisty, pracownika WODKAN-u zostali oprowadzeni po terenie zakładu, gdzie mogli zobaczyć poszczególne etapy oczyszczania.                                                                              

Oczyszczalnia ścieków w Rąbczynie powstała w 1996 roku, natomiast zmodernizowanie i unowocześnienie miało miejsce w 2001r. Obsługuje ona Ostrów Wielkopolski, oraz trzy sąsiadujące gminy. Obecnie zajmuje powierzchnię ok. 5 ha. Młodzi ekolodzy na sportowo spędzili wolny czas podziwiając piękne krajobrazy Rąbczyna i Ostrowa na rowerze.