XXII Wielkanocny Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki Chłopców rocznik 2003

Data: 19 kwietnia, 2014

Zespół Stal/UKS “Piątka” Ostrów Wlkp. startował w Warszawie – Ursynowie w dniach 16-18.04.2014 r. w XXII Wielkanocnym Ogólnopolskim Turnieju Minikoszykówki Chłopców rocznik 2003 pod patronatem Burmistrza Ursynowa Piotra Guziała.

W stolicy wystartowało 16 zespołów z całego kraju, które podzielono na 4 grupy. Zwycięzcy grup automatycznie kwalifikowali się do najlepszej “czwórki” turnieju, zaś pozostałe zespoły grały mecze o miejsca 5-16. Ostrowski zespół trafił do grupy z drużynami: MKS Grójec, UKS La Basket Warszawa oraz UKS Gim.92 Warszawa i wygrywając wszystkie swoje mecze awansował do półfinału, gdzie spotkał się z zespołem Polonii Warszawa. W meczu tym pewnie pokonał rywali ze stolicy awansując do finału. Rywalami ostrowian w walce o pierwsze miejsce był zespół TKM Włocławek. Po zaciętym boju ekipa „Piątki” musiała uznać wyższość rywali ulegając im 5 punktami. Pomimo lekkiego niedosytu naszych młodych sportowców, docenić należy dobrą grę całego zespołu – podopiecznych Krzysztofa Cnotliwego, która przełożyła się na duży sukces w postaci II miejsca.

Wyniki meczów ostrowian:

mecze grupowe:

Stal/UKS “Piątka” – MKS Grójec: 28 : 19

Stal/UKS “Piątka” – UKS La Basket Warszawa: 58 : 9,

Stal/UKS “Piątka” – UKS Gimn.92 Warszawa: 23 : 32

półfinał:

Stal/UKS “Piątka” – MKS Polonia Warszawa: 28 : 14

finał:

Stal/UKS “Piątka” – TKM Włocławek: 25 : 30

Kolejność miejsc:

1 miejsce: : TKM Włocławek

2 ” : Stal/UKS “Piątka”

3 ” : MKS Polonia Warszawa

4 ” : UKS NENUFAR Ełk

5 ” : MKS Grójec

6 ” : BKS KADET Biała Podlaska

7 ” : KS Legion Legionowo

8 ” : UKS Jagiellonka Warszawa

9. ” : MKS Pruszków

10. ” : UKS “Trójka” – OSIR Żyrardów

11. ” : MKS “Piotrówka” Radom

12. ” : UKS La Basket Warszawa

13. ” : UKS Gimn. 92 Ursynów Warszawa

14. ” : UKS “Trójka” – OSIR II Żyrardów

15. ” : MUKS Piaseczno

16. ” : UKS La Basket 2004 Warszawa

Najlepszym zawodnikiem zespołu został Kacper Pietrasik, wyróżnionym – Oskar Smardz. Skład zespołu: Nikodem Suski -kapitan, Mikołaj Zaremba, Tomasz Marek, Wojciech Krzyżanowski, Mateusz Kuncewicz, Kacper Pietrasik, Oskar Smardz, Igor Frankiewicz, Bruno Kromolicki, Piotr Stojanowski, Bartosz Michalski.

W przerwie, pomiędzy meczami był czas na zwiedzenie Stadionu Narodowego oraz kibicowanie uczestnikom Maratonu Warszawskiego. Bardzo dziękuję rodzicom chłopców za pomoc w organizacji wyjazdu.