XX Szkolny Dzień Muzyki

Data: 6 października, 2014

W miniony piątek, 3 października odbył się w naszej szkole XX Jubileuszowy Koncert z okazji Szkolnego Dnia Muzyki. Do wspólnego słuchania muzyki zaprosiła wszystkich wicedyrektor szkoły Donata Malinowska – Reszel. W uroczystym koncercie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy doskonalą swoje zdolności w Zespole Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy- Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim: Marcjanna Klusak – kl. V b – flet, Bartosz Michalski – kl. V c – gitara, Zofia Kaszyńska – kl. VI c – fortepian, Kamila Abdullaeva – kl. VI d – flet, Paulina Wiktorek – kl. VI d – wiolonczela, Joanna Skoczylas – kl. VI d – fortepian, Martyna Zielezińska – kl. VI a – skrzypce, Kacper Kaczmarek – kl. VI d – akordeon. Gościem specjalnym muzycznej uczty był duet “Saksodeon”, w składzie: Pan Robert Matuszewski (dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy- Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim)  – saksofon oraz Pan Piotr Słociński (wicedyrektor tejże szkoły) – akordeon. W tym roku uczniowie zagrali dla mistrzów, a mistrzowie dla swoich uczniów. Po burzy oklasków dyrektor szkoły Dorota Cieśla wręczyła naszym gościom statuetkę “Przyjaciel Szkoły”, złożyła podziękowania wszystkim muzykom, wręczając pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Tegoroczny koncert prowadzili: Zofia Kempińska oraz Jakub Glapa. Organizatorami muzycznego spotkania byli: p. Irena Treska, p. Jan Gajny i p. Ewa Kaczmarek.