XVI KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII” DYKTANDO FINAŁOWE

Data: 20 marca, 2014

Z czarnobrewą Śnieżką, hałaśliwą hałastrą cherlawych obżartuchów i jasnochabrowymi kubraczkami zmierzyć się musieli uczestnicy finałowego dyktanda XVI Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”, jakie 20 marca odbyło się w naszej szkole. Autorką tekstu o buntowniczej królewnie była p. Maria Libera. Do finału zakwalifikowało się dziesięciu uczestników, wyłonionych w czasie etapu II. Uczniowie pisali między innymi o tym, że nadciągająca ciemna noc ni stąd, ni z owąd sprawiła, że dziewczyna rychło zrozumiała, iż te hocki-klocki z ucieczką to tylko nonsensowne widzimisię, które nie może ziścić się w uporządkowanym i harmonijnym świecie królewny.

Tegorocznego Mistrza Ortografii poznamy dopiero podczas uroczystej gali podsumowującej tegoroczną edycję konkursu, która odbędzie się na początku czerwca. Podczas XVI edycji konkursu Komisja Konkursowa pracowała w składzie: Przewodnicząca Anna Galant oraz Maria Libera, Lucyna Koralewska,  Barbara Gajda, Lidia Stodolska, Lucyna Jędrzejak, Wojciech Kałuża.