XVI Dzień Papieski

Data: 25 października, 2016

Tradycyjnie, jak co roku w październiku, obchodziliśmy XVI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”. Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu przygotowanym przez członków koła religijnego pod kierunkiem katechetki – Marii Juśkiewicz.

Treści prezentowane podczas uroczystości przybliżyły uczniom przesłanie Papieża – Polaka o Bożym Miłosierdziu i Jego wezwanie, abyśmy stali się świadkami miłosierdzia. W ten czas przepojony w Kościele tajemnicą miłosierdzia zostały także z woli Ojca Świętego, wpisane Światowe Dni Młodzieży, które przypomniały wszystkim ewangeliczną prawdę: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Prezentacja multimedialna ukazała wielowymiarowy charakter świadectwa Jana Pawła II, orędownika Bożego Miłosierdzia, który kanonizował świętą siostrę Faustynę Kowalską, ustanowił święto Miłosierdzia Bożego i ogłosił encyklikę o Bogu bogatym w miłosierdzie.

Treści kierowane do dzieci i młodzieży stanowiły zachętę do kierowania się miłosierdziem w codziennym życiu.

Był to dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II i promocji jego nauczania.