XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny “Magia Liczb” – sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 5

Data: 20 maja, 2014

15  maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 9  po raz czternasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny “Magia Liczb”, skierowany do uczniów z klas I – III. W konkursie brali udział najlepsi matematycy z ostrowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Lila Malinowska I d, Antoni Izydorski I c, Wiktoria Ratajczak II c, Jakub Woźniak II b, Mateusz Luciński III c, Jędrzej Pacyna III c. Uczniowie  na poziomach klas rozwiązywali  rozmaite zadania, przy czym  musieli wykazać się umiejętnością  doskonałego liczenia, jak również logicznym myśleniem. Młodzi matematycy znakomicie poradzili sobie z zadaniami. Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła w każdej kategorii wiekowej laureatów, którym dyplomy i nagrody książkowe wręczyła Pani Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego oraz dyrektor SP 9  Łukasz Mikołajczyk.

Gratulujemy wiedzy i umiejętności wszystkim  uczniom reprezentującym naszą szkołę i życzymy dalszych sukcesów!

Klasy II

I miejsce: Wiktoria Ratajczak  kl. II C– opiekun: Anna Karpińska

Klasy III

III miejsce: Mateusz Luciński kl. III C – opiekun: Ewa Kaczmarek