XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Data: 18 marca, 2012

XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”

Dnia 15 marca 2012 r.,  w Szkole Podstawowej nr 4, odbyło się podsumowanie etapu gminnego konkursu plastycznego ,,20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”. Organizatorem konkursu jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego. Na szczeblu gminnym patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pan Jarosław Urbaniak. Uczniowie SP nr 4 przybliżyli uczestnikom  konkursu historię ostrowskiej Straży Pożarnej, a Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej brygadier Krzysztof Biernacki poszerzył wiedzę dzieci na temat działalności straży pożarnej, która uczestniczy w akcjach gaszenia pożarów, usuwania skutków wypadków, katastrof chemicznych i ekologicznych, nieszczęśliwych i nietypowych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Następnie Wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Pani Marlena Maląg wraz z Sekretarzem Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Panem Andrzejem Baraniakiem wręczyli laureatom nagrody i wyróżnienia. Na zakończenie, laureatów spotkała miła niespodzianka – mogli zobaczyć wóz strażacki z pełnym wyposażeniem i dowiedzieć się ciekawostek, na temat wykorzystania poszczególnych elementów w różnych sytuacjach zagrażających życiu człowieka. Cieszymy się bardzo z sukcesów uczniów naszej szkoły! – w grupie młodszej I miejsce zajął Maksymilian Jankowski, przygotowany pod kierunkiem Beaty Olszak, IV miejsce zajął Jakub Mrowiński, przygotowany pod kierunkiem Anny Karpińskiej – w grupie starszej  III miejsce zajęła Anna Malinowska, przygotowana pod kierunkiem Iwony Szwarczyńskiej.