XIV Dzień Papieski

Data: 17 października, 2014

16 października obchodziliśmy w naszej szkole XIV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. W tym dniu odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów działających w kole religijnym, pod kierunkiem katechetki –  M. Juśkiewicz.

Uroczystość była wydarzeniem szczególnym ze względu na przeżywaną w tym roku kanonizację Papieża Polaka. Treści kierowane do dzieci i młodzieży stanowiły zachętę do podążania drogą świętości we współczesnym świecie. Świętym może być każdy z nas, bo świętość to miłość, wolność, prawda, to zjednoczenie z Chrystusem.

Prezentacja multimedialna ukazała wielowymiarowy charakter świadectwa Jana Pawła II, który zafascynował ludzi na całym świecie swoją niezwykłą osobowością. Każdy, kto mógł z nim się spotkać, odczuwał promieniowanie świętości i bliskość samego Boga.