XII Wielkopolskie Igrzyska Klas Integracyjnych

Data: 5 maja, 2016

26 kwietnia 2016 r.  nasza szkoła wzięła udział w XII Wielkopolskich Igrzyskach Klas Integracyjnych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Konina Pana Józefa Nowickiego organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie.
SP5 reprezentowały dwa zespoły: uczniowie z klasy I e oraz II b. W imprezie pod hasłem „Lecimy w kosmos” uczestniczyło 13 drużyn z wielkopolskich szkół. Nasi reprezentanci przedstawili kosmiczne okrzyki i występy taneczne. Brali udział w konkurencjach wiedzowych, artystycznych, a także sportowych. Rywalizacja przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze. Na wszystkich gości czekało wiele atrakcji: występy wokalne, poetyckie, taneczno-aerobikowe oraz bardzo ciekawe zajęcia w Przenośnym Planetarium „URSA MAJOR”. Naszym drużynom zostały wręczone dyplomy oraz nagrody przewidziane dla każdego uczestnika Igrzysk.  Zabawa była wspaniała, a miejsce na podium do zdobycia już za 2 lata.