XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS I-III “MAGIA LICZB”

Data: 28 kwietnia, 2012

Nie jest tajemnicą, że Szkoła Podstawowa nr 5 obchodzi w tym roku swoje 100 urodziny, dlatego uczniowie i nauczyciele starają się przygotowywać urodzinowe prezenty. Wielkim upominkiem są sukcesy naszych uczniów!

25 kwietnia 2012r. uczestniczyliśmy w konkursie matematycznym ,,Magia Liczb”, organizowanym corocznie przez SP nr 9. Na wstępie, Dyrektor Szkoły Łukasz Mikołajczyk powitał najlepszych matematyków dziewięciu ostrowskich szkół. Każda szkoła wytypowała po dwóch uczniów na poziomie klas I, II i III. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Marciniak z kl. I A – mgr Anna Dorociak, Mateusz Luciński z kl. I C – mgr Ewa Kaczmarek, Marcin Śron z kl. II B – mgr Anna Roszak, Paweł Szukowski kl. II D – mgr Małgorzata Jędrzejak, Joanna Kusch kl. III A – mgr Beata Olszak, Zofia Kempińska kl. III E – mgr Anna Karpińska. Wszyscy uczniowie, w ciągu godziny, rozwiązywali różnorodne zadania matematyczne, wykazując się dużą wiedzą i wysokimi umiejętnościami. Tego samego dnia, na podsumowaniu konkursu ogłoszone zostały wyniki, które bardzo nas ucieszyły.

I miejsce w klasach II zajął Paweł Szukowski – SP nr 5 I miejsce w klasach III zajęła Zofia Kempińska – SP nr 5.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki, natomiast zwycięzcy dyplomy i nagrody, piękne książki.

Gratulujemy uczniom zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów !!!