X Turniej Wiedzy o Zdrowiu PCK dla szkół podstawowych rejonu ostrowskiego

Data: 3 maja, 2016

W miniony piątek kwietnia – miesiąca zdrowia – w sali Cechu Rzemiosł Różnych w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał powiatowy X Turnieju Wiedzy o Zdrowiu PCK dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych rejonu ostrowskiego.

Naszą szkołę należącą do Ogólnopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, reprezentowała Oliwia Kwiecińska z klasy VI b, która zajęła IV miejsce. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej poprzez rozbudzanie zainteresowań prozdrowotnych oraz propagowanie postaw sprzyjających zdrowiu. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu higieny ciała i jamy ustnej z uwzględnieniem chorób zębów i przyzębia. Tematyką konkursu zostały objęte także zagadnienia z udzielania pierwszej pomocy i profilaktyki nałogów (alkoholizmu, nikotynizmu, narkomanii) oraz chorób układu krążenia w aspekcie prawidłowego żywienia połączonego z aktywnością ruchową.

Komisja w składzie pani Bożena Polańska, pani Maria Ampuła wysoko oceniła umiejętności uczestników z 11 szkół podstawowych rejonu ostrowskiego. Dyplomy i nagrody wręczał dyrektor Banku Spółdzielczego w Raszkowie, a gratulacje składał pan Edmund Siwek, kierownik Biura Zarządu rejonowego PCK w naszym mieście.