X Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu „Warto żyć zdrowo”

Data: 22 maja, 2017

W dniu 27 kwietnia 2017r. uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 wzięły udział w X Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Zdrowiu „Warto żyć zdrowo”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim  W konkursie uczestniczyli uczniowie klas trzecich z ostrowskich szkół podstawowych. Głównym celem turnieju było propagowanie zdrowego stylu życie i wiedzy prozdrowotnej.

Zwycięzcą turnieju został zespół z naszej szkoły –  Oliwia Włodarczyk (3d), Lena Olejnik (3c) oraz Maja Ostenda (3c). Drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 11 w składzie: Patrycja Bagdziun, Jakub Panek,  Bartosz Ratajczyk. Trzecie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 13: Maja Frankiewicz, Zuzanna Prażmo, Samanta Banach.

Nasze laureatki wykazały się sporą wiedzą na temat świadomego dbania o zdrowie własne i innych. Konkurs przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji i był okazją do świetnej zabawy.

Serdecznie gratulujemy!