X Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych pod hasłem ,, Motyw przyjaźni w literaturze”

Data: 25 marca, 2024

21 marca 2024 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Lipskiego i ks. Jana Kompałły odbyło się uroczyste podsumowanie X  Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych.  Od dziesięciu lat konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta. 

Konkurs przebiega w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. W pierwszym uczestnicy rozwiązują test sprawdzający umiejętności i wiedzę z zakresu literatury, teorii literatury, ortografii, frazeologii i wiedzy o języku. W drugim etapie  losują dwa pytania i odpowiadają przed komisją konkursową. Do 10. edycji zgłoszono  29 uczniów z sześciu  ostrowskich szkół podstawowych. Uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do części ustnej i wzięli w niej udział, zostali laureatami konkursu.

Gratulujemy Nadii Werblińskiej oaz Agacie Więcek z klasy 7b- laureatkom konkursu.