Wystawa zabawek w Muzeum Miasta

Data: 11 czerwca, 2016

W środę 8 czerwca uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią oraz panią Agnieszką Mazurowską wybrali się na wycieczkę do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Jej celem było zapoznanie się z wystawą „Świat zabawek PRL-u” ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.
W murach Muzeum przywitała nas p. Barbara Jarosz, która oprowadziła nas po wystawie. Dzieci miały okazję obejrzeć zabawki, którymi bawili się ich rodzice, a nawet dziadkowie. Wśród eksponatów można było zobaczyć zestawy majsterkowicza, różne pojazdy zdalnie sterowane, klocki, pluszowe misie oraz lalki. Wiele frajdy sprawiła dzieciom możliwość obejrzenia bajki z kliszy filmowej za pomocą diaskopu. Najwięcej jednak czasu poświęciły zabawie drewnianymi klockami oraz grze w klasy.
W drugiej części naszego pobytu w Muzeum odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały z tektury oraz innych materiałów papierniczych kolorowe lalki oraz misie. Wykonane zabawki mogły zabrać z sobą do szkoły.