Wystawa z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

Data: 21 marca, 2021

W naszej szkole w minionym tygodniu pojawiła się wystawa prac z Ostrowskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa UŚMIECH. Pomysł wystawy zrodził się z tego, że po raz drugi nie można było zorganizować jak w latach ubiegłych spotkania związanego z obchodami ŚDZD.

Poprzez te prace i wystawę postanowiono zaznaczyć obecność osób z Zespołem Downa w społeczeństwie, pokazać, iż z pomocą rodzeństwa ,rodziców, przyjaciół potrafią wykonać piękne prace mówiące o nich samych. Przypominamy, że obecny rok 2021 decyzją ONZ stał się rokiem poświęconym osobom z zespołem Downa, rokiem ich uhonorowania, przyznania im należnego miejsca w społeczeństwie europejskim. Obecna wystawa, która zaszczyciła naszą szkołę rozpoczyna jej podróż po wszystkich szkołach, do których chodzą dzieci ze stowarzyszenia, a jej ukoronowaniem będzie stworzenie kalendarza z wystawianych prac na rok 2022.