WYSTAWA SZOPEK W MUZEUM MIASTA

Data: 20 grudnia, 2013

Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zorganizowało świąteczną wystawę „Szopek bożonarodzeniowych i akcesoriów kolędniczych”, na które klasa IIIa i IIa wybrały się ze swoimi paniami. Od poniedziałku 16 grudnia można było zobaczyć unikatowe szopki z początku XX wieku.  Wystawa ta wprowadza nas wszystkich w świąteczny nastrój, przybliżając wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, przenosząc  do biblijnej krainy.  W muzeum można było również obejrzeć ekspozycję masek, maszkar i akcesoria kolędników związanych z tradycjami bożonarodzeniowymi. Duże zainteresowanie wzbudziły wśród uczniów  oryginalne i zabytkowe przebrania: Niedźwiedzia, Cygana, Śmierci i Diabła. Po obejrzeniu wystawy uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, jakie panowały na naszych ziemiach w dawnej Polsce. Ta wizyta w muzeum nie była pierwszą, mamy nadzieję, że na kolejną wystawę, równie ciekawą, pójdziemy już niebawem.