Wysoki wynik szóstoklasistów!

Data: 23 czerwca, 2014

Kolejny już rok z rzędu uczniowie klas VI naszej szkoły osiągnęly wysoki wynik punktowy ze sprawdzianu zewnętrznego, do którego przystąpili w dniu 1 kwietnia 2014 roku.

Uczniowie osiągnęli średni wynik punktowy 26,98 co sytuuje placówkę w staninie 6 na tle kraju i w staninie 7 na tle województwa. Dla porównania średnia punktowa kraju 25,82, województwa 25,17, gminy Miasto Ostrów Wielkopolski 26,49. Wynik naszych szóstoklasistów jest wyższy od średnich kraju czy województwa, więc mamy powód do zadowolenia tym bardziej, że prawie 1/3 uczniów przystępujących do sprawdzianu osiągnęła wynik punktowy 30 i wyższy.

Najwyższy średni wynik w szkole  29,00 osiągnęła klasa VIa. Wynik 38 pkt. uzyskały Anna Przysada i Hanna Różanek, 37 pkt. Maja Kowalewska i Konnrad Tetrzona, 36 pkt. Aleksander Kobylański i Dominika Cielma, 35 pkt Kamila Broda i Kajetan Rutecki.

Wszystkim szóstoklasistom gratulujemy i życzymy równie wysokich wyników w gimnazjum.