Podsumowanie II etapu XVII Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII dla uczniów klas II-III

Data: 5 marca, 2015

W minioną środę uczniowie klas II i III szkół podstawowych powiatu ostrowskiego przystąpili do  zmagań w XVII Konkursie Ortograficznym MISTRZ ORTOGRAFII, przebiegającym pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.  4 marca 2015  roku w Szkole Podstawowej nr 5 został przeprowadzony II etap konkursu. W eliminacjach międzyszkolnych wzięło udział 42 uczniów reprezentujących dwadzieścia trzy szkoły podstawowe. Przybyłych gości przywitała dyrektor szkoły Dorota Cieśla. Następnie głos zabrała przewodnicząca komisji konkursowej Pani Anna Galant. Wszystkim dzieciom wręczone zostały dyplomy za udział w konkursie, a nauczycielom podziękowania za przygotowanie podopiecznych. Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do sal, gdzie w  ciągu 45 minut rozwiązywali test z ortografii oraz interpunkcji, składający się z 18 zadań. Do trzeciego etapu komisja konkursowa zakwalifikowała 15 uczniów – autorów najwyżej punktowanych prac. Wśród zwycięzców znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły, są to:  Wiktoria Ratajczak i Adam Grobelny. Finalistom życzymy powodzenia w dyktandzie finałowym, na które zapraszamy 25 marca 2015 r. do Szkoły Podstawowej nr 5.

Wyniki II etapu XVII Konkursu Ortograficznego ,,Mistrz Ortografii”dla uczniów klas II, III szkół podstawowych