Wyniki II etapu XVII Konkursu Ortograficznego “Mistrz Ortografii” (klasy IV-VI)

Data: 7 marca, 2015

W czwartek 5 marca nasza szkoła gościła 116 uczniów wraz z opiekunami z 40 szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu ostrowskiego. Uczestników II etapu konkursu powitała pani Dorota Cieśla, dyrektor szkoły, a o szczegółach zmagań ortograficzno-interpunkcyjnych przypomniała wszystkim pani Anna Galant, przewodnicząca komisji konkursowych.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu, tym razem rozwiązywali test ortograficzno – interpunkcyjny ułożony przez panią Barbarę Gajdę i panią Lucynę Koralewską z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Test recenzowany był przez profesora Andrzeja Markowskiego, przewodniczącego Rady Języka Polskiego w Warszawie. Komisja w składzie: przewodnicząca: Anna Galant, członkowie: Barbara Gajda, Maria Libera, Lidia Stodolska, Lucyna Jędrzejak i Wojciech Kałuża, zakwalifikowała do finału 13 uczestników, którzy musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych w pytaniach typu:

W którym przykładzie niepotrzebnie zastosowano łącznik?

  1. bum-cyk-cyk;
  2. fifty-fifty;
  3. szuru-buru;
  4. siaki-taki.

W gronie finalistów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły:

Julia Skrzypczak z klasy IV a

Joanna Skoczylas z klasy VI d

Laureatkom, które napiszą dyktando finałowe już  26 marca, gratulujemy i życzymy powodzenia.

Wyniki II etapu XVII Konkursu Ortograficznego (klasy IV-VI)