Podsumowanie II etapu XVI Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII dla uczniów klas II-III

Data: 27 lutego, 2014

Po raz kolejny uczniowie klas II i III szkół podstawowych powiatu ostrowskiego przystąpili do  zmagań w XVI Konkursie Ortograficznym MISTRZ ORTOGRAFII, przebiegającym pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.  26 lutego 2014  roku, w Szkole Podstawowej nr 5 został podsumowany II etap konkursu. W eliminacjach międzyszkolnych wzięło udział 52 uczniów reprezentujących dwadzieścia osiem szkół podstawowych. W uroczystej, ale przyjaznej atmosferze najmłodszych gości oraz nauczycieli przywitała Dyrektor Szkoły Dorota Cieśla. Następnie głos zabrała przewodnicząca komisji konkursowej Pani Anna Galant. Wszystkim dzieciom wręczone zostały dyplomy za udział w konkursie, a nauczycielom podziękowania za przygotowanie podopiecznych. Następnie pod opieką nauczycieli uczniowie udali się do klas, gdzie w czasie  45 minut rozwiązywali test z ortografii oraz  interpunkcji, składający się z 18 zadań. Do trzeciego etapu komisja konkursowa zakwalifikowała 15 uczniów, będących autorami najwyżej punktowanych prac. Wśród zwycięzców etapu międzyszkolnego znalazło się troje uczniów SP nr 5. Są to: Julia Skrzypczak, Aneta Mielcarek oraz Wiktoria Ratajczak. Finalistom życzymy powodzenia w III etapie konkursu, który odbędzie się 19 marca 2014 r. w naszej szkole.

Wyniki-II-etapu-XVI-Konkursu-Ortograficznego-klasy 2_3