WYCIECZKA W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

Data: 21 grudnia, 2011

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stały się inspiracją dla wychowawców klasy III d i III e, Elżbiety Skrzypek i Anny Karpińskiej, do zorganizowania w dniu 9 grudnia 2011r. jednodniowej wycieczki do Teatru Wielkiego w Poznaniu, na balet ,,Dziadek do orzechów”. Klimat tego miejsca i magia obejrzanego widowiska, były dla naszych uczniów źródłem niezwykłych przeżyć i wzruszeń. Większość dzieci po raz pierwszy uczestniczyła w tak pięknym i profesjonalnie przygotowanym wydarzeniu kulturalnym. Świąteczny nastrój panujący na scenie udzielił się wszystkim widzom. Zachwyciły nas: urok i wdzięk tańczących artystów, bogata scenografia, doskonała muzyka Piotra Czajkowskiego, w wykonaniu orkiestry symfonicznej pod batutą Marcina Sompolińskiego. Mieliśmy przyjemność zajmować miejsca na balkonach, dlatego dokładnie przyjrzeliśmy się tańczącym bohaterom wigilijnej nocy. Uwagę dzieci zwróciła również architektura teatru, wystrój wnętrza, bogato zdobiona widownia oraz niepowtarzalny kryształowy żyrandol, zajmujący centralne miejsce sklepienia. Po przedstawieniu, owacjom nie było końca. Każdy z nas zabrał do swych domów i do naszej szkoły niepowtarzalny klimat zbliżających się świąt.