Wycieczka uczniów klasy I d do Sieroszewic

Data: 16 czerwca, 2016

„Cztery w jednym”, można by powiedzieć o wycieczce klasy I d, zorganizowanej 16 czerwca br. do Sieroszewic. Humory nam dopisywały od samego rana, bo i pogoda spisała się na medal. Autobusem nr 6 dotarliśmy na miejsce, gdzie przywitała nas kierownik Biblioteki Publicznej Pani Maria Marciniak, która od trzynastu lat gości w swoich progach uczniów naszej Piąteczki i śmiało można powiedzieć, że jest przyjacielem szkoły. Wycieczkę rozpoczęliśmy w miejscowej aptece od spotkania z farmaceutką, Panią Ewą Piotrowiak. Dzieci dowiedziały się wielu interesujących informacji o pracy farmaceuty, a także rozbudziły swoją ciekawość, o czym świadczyły ich wnikliwe pytania. Następnie poszliśmy do gospodarstwa rolnego, na spotkanie z Panią Janiną Śledź. Gospodyni przywitała nas z radością i chętnie oprowadziła po zagrodzie, pokazując zwierzęta hodowlane: świnie, konie, kaczki, kury i cieszącego się dużym zainteresowaniem dzieci kota. Kolejnym etapem wycieczki było spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieroszewicach, Tadeuszem Łapińskim i Zdzisławem Mieszałą. Panowie wręcz przykuli uwagę dzieci prezentując sprzęt gaśniczy znajdujący się na strażackich samochodach, a także dzieląc się osobistymi i wzruszającymi wspomnieniami z wieloletniej pracy. Oczywiście dla dzieci szczytem szczęścia była przejażdżka wozami strażackimi. Na zakończenie Pani Maria opowiedziała o swojej pracy, zaprezentowała zbiory biblioteki i zapoznała z lekturą, autorstwa Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”. Nie zabrakło też czasu na śniadanie na trawie, po czym pełni nowych wrażeń i doświadczeń wróciliśmy do szkoły.