Wycieczka do Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu

Data: 16 marca, 2016

15 marca br., klasy I d i III a uczestniczyły w wydarzeniu kulturalnym. Na scenie kameralnej kaliskiego teatru mieliśmy przyjemność obejrzeć przedstawienie, wyreżyserowane na podstawie tekstu Wandy Chotomskiej pt. “Tadek Niejadek”. Ta zabawna bajka opowiada historię o chłopcu, który ciągle psocił, nie chciał jeść – mimo próśb najbliższych, jednocześnie stawał się coraz lżejszy, aż w końcu został porwany przez balonik. Babcia i Dziadek Tadka oraz inni bohaterowie razem z dziećmi na widowni szukali sposobu, by sprowadzić Tadka na ziemię. Jednocześnie mali widzowie dowiedzieli się, jak należy się zdrowo odżywiać, dlaczego jest nam potrzebny ruch na świeżym powietrzu, a także przypomnieli sobie, jak należy się zachowywać i do kogo należy zwrócić się o pomoc w trudnych sytuacjach życiowych, dzwoniąc pod właściwy numer. Z dużym zainteresowaniem dzieci obejrzały tę wesołą opowieść, włączając się wspólnie z aktorami do zabawy.
Dzieci z niecierpliwością czekają, na kolejne przeżycia.